Kolarstwo – przegląd przydatnych akcesoriów

Kolarstwo to dyscyplina sportu uprawiana w naszym kraju przez bardzo wiele osób. Jeśli się do niej zaliczamy, to przed sezonem wiosennym powinniśmy zaopatrzyć się w szereg użytecznych akcesoriów. Część z nich znacznie poprawi komfort jazdy na dwóch kołach, natomiast inne podniosą ogólny poziom bezpieczeństwa na drodze. Godne polecenia są m.in. specjalne okulary sportowe, które można kupić choćby w ofercie takiej jak na przykład: https://www.runshop.pl/sklep,67,uvex-kaski-rowerowe-okulary-sportowe.html.

Gadżety elektroniczne to gwarancja przyjemniejszej eksploatacji jednośladu

Wspomniane we wstępie okulary stanowią jeden z niezbędnych elementów ekwipunku każdego rowerzysty. Zapewniają bowiem świetną ochronę oczu przed szkodliwymi promieniami UV. Najlepiej postawić na model z miękkimi zausznikami oraz szerokim noskiem wykonanym z antyalergicznego tworzywa.

Inne obowiązkowe akcesoria to: solidny kask zabezpieczający głowę przed urazami mechanicznymi, wydajne światło przednie i tylne (o mocy około 1300 lumenów), czerwony odblask, porządny dzwonek, pokrowiec ochronny na karoserię, mini pompka do kół i innowacyjne zapięcie antykradzieżowe typu U-lock, czyli w kształcie literki U. Warto też pomyśleć o zamontowaniu przy rowerze kilku konkretnych rozwiązań elektronicznych. Oto najbardziej przydatne:

  • licznik mierzący pokonany dystans, czas przejazdu i średnią prędkość
  • dedykowana nawigacja satelitarna GPS (przeznaczona do instalacji bezpośrednio przy kierownicy) – ułatwi zaplanowanie trasy i znalezienie drogi w sytuacji zabłądzenia
  • kamerka sportowa – rejestruje obraz za plecami i pozwala na odtworzenie nagrania w razie kolizji
O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dwadzieścia − 8 =