Kłopoty z instalacją elektryczną – co robić?

Niewłaściwie funkcjonująca instalacja elektryczna może przysporzyć wiele kłopotów. Problemy te mają miejsce zarówno w starszych budynkach jak i nowych mieszkaniach. Źle wykonana instalacja może nie tylko stanowić uciążliwy dyskomfort dla mieszkańców, ale przede wszystkim być potencjalnym źródłem zagrożenia bezpieczeństwa. Co jednak zrobić jeżeli dojdzie już do awarii?

Analiza przyczyny problemu

Przy problemach z instalacją elektryczną najważniejsze jest znalezienie przyczyny problemu. Mogą być to źle poprowadzone przewody. Zdarza się, że takie niepoprawne ich umieszczenie prowadzi do zwarć spowodowanych zbyt bliskim źródłem ciepła. Przyczyną awarii może być również zbyt niska moc przyłączeniowa, źle oszacowana już na poziomie budowy. Bardzo niebezpieczny jest również przypadek mniejszego przekroju przewodów niż ten, który został określony w projekcie. Taka sytuacja może doprowadzić do pożaru.

Wezwanie fachowców do naprawy usterki

Jeżeli już dojdzie do usterki, należy zadbać o wyłączenie prądu w całym budynku. W związku z zaistnieniem awarii instalacji elektrycznej, należy natychmiastowo wezwać specjalistów do pomocy. Na rynku znajduje się wiele firm takich jak https://el-fran.pl, oferujących pomoc przy nieprzewidzianych sytuacjach. Takie pogotowie elektryczne zapewnia usługi wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy w szybkim czasie znajdą się na miejscu problemu i dokonają analizy. Ważne jest również, aby wybrać firmę, która oferuje całodobową pomoc, gdyż do zdarzenia może dojść nocą. Nie warto próbować naprawiać nic na własną rękę zwłaszcza przy braku jakiegokolwiek doświadczenia. Zabawa z prądem elektrycznym może skończyć się pożarem i katastrofą w budynku. Jeżeli jednak doszło już do wybuchu ognia, należy natychmiast ewakuować wszystkich mieszkańców i wezwać na miejsce strażaków.

W przypadku instalacji elektrycznej należy już na etapie budowy zatroszczyć się o jej prawidłowy przebieg. Nie należy również oszczędzać na wykonywaniu prac konserwacyjnych. Lepiej zapobiegać wystąpieniu awarii niż martwić się o jej kosztowne usunięcie!

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


szesnaście − dziewięć =