Klimatyzacja – jak poprawnie ją zamontować?

Klimatyzacja jest instalacją, która wpływa na poprawę komfortu termicznego w budynku. Do tego, aby działała ona poprawnie i spełniała swoją funkcję konieczne jest jej właściwe zamontowanie. Warto więc dowiedzieć się, jak zrobić to w poprawny sposób.

Montaż klimatyzacji krok po kroku

Najczęściej wybieranymi urządzeniami chłodzącymi jest klimatyzacja typu split składająca się z jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej. Trzeba więc dobrze przemyśleć miejsce, w którym będą one zamontowane. Musi ono zapewniać równomierne rozprowadzanie powietrza, a także wysoki komfort użytkowania. Jednostka zewnętrzna powinna być umieszczona w takim miejscu, aby jej praca nie przeszkadzała sąsiadom. Można zamontować ją bezpośrednio na ścianie lub np. na balkonie.

Gdy znajdziemy już odpowiednie miejsce, kolejnym krokiem jest przygotowanie otworu, przez który zostanie poprowadzona instalacja freonowa, elektryczna oraz system odprowadzania skroplin. Następnie wewnątrz pomieszczenia montuje się specjalny stelaż, na którym zostanie osadzona klimatyzacja. Należy pamiętać o dokładnym i solidnym przymocowaniu jej do ściany. Kolejnym krokiem jest montaż jednostki zewnętrznej oraz podłączenie wszystkich przewodów.

Po instalacji należy przeprowadzić próbę szczelności oraz poprawnego działania systemu, aby mieć pewność, że nie będzie sprawiała kłopotów w przyszłości. Samodzielny montaż klimatyzacji może być dość problematyczny, dlatego warto wybrać sprawdzoną firmę, która się tym zajmie. Jedną z nich można znaleźć pod adresem https://ekoklima.eu/klimatyzacja/mitsubishi.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


osiemnaście − 13 =