Kim jest urolog i w jakich kwestiach może nam pomóc?

Urolog to lekarz, który specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń układu moczowego. Obejmuje to nerki, pęcherz moczowy, cewkę moczową, prostatę i jądra.

Działanie układu moczowego

Układ moczowy odgrywa ważną rolę w utrzymaniu zdrowia. Pomaga usunąć produkty odpadowe z krwi poprzez oddawanie moczu, czyli eliminację moczu. Nerki to dwa organy w kształcie fasoli, znajdujące się w pobliżu tylnej części jamy brzusznej. Nerki filtrują krew, usuwając nadmiar płynów i produktów odpadowych, które w przeciwnym razie gromadziłyby się we krwi, gdyby nie zostały wyeliminowane poprzez oddawanie moczu. Mocz przepływa z każdej nerki przez rurki zwane moczowodami do pęcherza moczowego, który przechowuje go do czasu, gdy będziesz gotowy opróżnić go poprzez oddanie moczu. Mocz opuszcza twoje ciało przez cewkę moczową.

Zabiegi wykonywane przez urologa

Urolog wykonuje zabiegi takie jak:

Naprawa Hypospadias

Jest to wada wrodzona, w której otwór penisa nie znajduje się na czubku narządu. Można ją skorygować poprzez operację w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania, gdy dziecko osiągnie dojrzałość płciową.

Usuwanie kamieni nerkowych

Kamienie powstałe w nerkach mogą powodować silny ból, jeśli pozostaną nieleczone. Urolodzy wykorzystują endoskopię do badania wnętrza ciała, aby usunąć kamienie z nerek przy użyciu terapii laserowej lub fal uderzeniowych.

Prostatektomia

Zabieg ten polega na usunięciu części gruczołu krokowego, jeśli został on zaatakowany przez komórki nowotworowe lub powiększony z powodu BPH.

Osoby potrzebujące pomocy urologicznej mogą się udać do takiego, korzystając z niniejszej witryny internetowej https://ecms.com.pl/pl/usluga/urologia/.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


2 × pięć =