Kiedy wymienić okna drewniane na plastikowe?

Ocieplenie domu jest w dzisiejszych czasach niezmiernie ważne. Umożliwia nam nie tylko zmniejszenie opłat za ogrzewanie, ale także pozwala na mniejszą emisję szkodliwych spalin z komina. Dobrze ocieplony budynek posiada izolację fundamentów, stropu i ścian zewnętrznych. Nie można jednak zapomnieć o drzwiach i oknach, ponieważ to przez nie ucieka niezmiernie duża ilość ciepła.

Usuwamy stare okna

Domy, w których ciągle zamontowane są okna drewniane starego typu, mają bardzo kiepski współczynnik termoizolacyjności. Szpary pomiędzy ramą oraz okiennicami potrafią być tak duże, że nie ma sposobu by je skutecznie wyeliminować. Wtedy wyjście jest tylko jedno – zamontować okna plastikowe Poznań jest miastem, gdzie taki rodzaj okien kupimy w bardzo łatwy sposób i za nieduże pieniądze. Usunięcie starych i wstawienie nowych nie będzie natomiast trudne dla dobrej firmy monterskiej, które również bardzo łatwo znaleźć na terenie miasta.

Szeroki wybór

Plastikowe okna kojarzą nam się głównie z białymi futrynami i okiennicami, wykonanymi najczęściej z tworzywa PCV. Okazuje się jednak, że wybór jest o wiele szerszy i możemy łatwo dostosować wygląd okien do naszych upodobań. Firmy takie jak https://oknario.pl/ oferują różne modele nowoczesnych okien. Bez problemu znajdziemy wersje, które będą doskonale pasować do istniejących otworów w murze, dzięki czemu nie będzie konieczności przeprowadzania kucia. Natomiast właściwości termoizolacyjne sprawią, że inwestycja zwróci się bardzo szybko, a dodatkowo wpłynie pozytywnie na środowisko naturalne wokół nas.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


5 + 16 =