Kiedy warto zdecydować się na renowację tarasu?

Drewniany taras to obiekt, który z jednej strony jest przeznaczony do wypoczynku w sezonie wiosenno-letnim, z drugiej zaś wzbogaca walory estetyczne przydomowej przestrzeni. Aby przez wiele lat zachował swój atrakcyjny wygląd, musi być co jakiś czas gruntownie odnawiany. Wynika to z faktu, że przez okrągły rok jest narażony na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, grzybów oraz szkodników. Profesjonalne usługi w zakresie renowacji tarasów świadczy m.in. firma z Bielska-Białej, którą znajdziemy na stronie ideagarden.pl.

Drewno to materiał trwały, ale nie niezniszczalny 

Każdy taras wykonany z naturalnego drewna potrzebuje regularnej renowacji, ponieważ jego powierzchnia niszczeje pod wpływem wilgoci, promieni UV, chodzenia w butach i groźnych insektów (korników, spuszczeli pospolitych, miazgowców). Na odnowienie tej konstrukcji powinniśmy koniecznie zdecydować się zwłaszcza w sytuacji, gdy zauważymy znaczne zabrudzenia zebrane w ryflach, uszczerbki w materiale o charakterze mechanicznym czy zaburzoną kolorystykę desek w postaci ich wyraźnego poszarzenia. Oczywiście częstotliwość zabiegów renowacyjnych zależy w ogromnej mierze od gatunku zastosowanego drewna i tego, czy obiekt znajduje się w miejscu mocno nasłonecznionym. Pierwszym krokiem jest zawsze zlokalizowanie wszelkich uszkodzeń i wyeliminowanie desek o najwyższym stopniu destrukcji. Następnie należy dokładnie umyć powierzchnię za pomocą wody i solidnej szczotki, a później odczekać dwa dni – aż materiał całkowicie wyschnie. Oto pozostałe istotne etapy renowacji: usunięcie srebrzysto-szarego nalotu z wykorzystaniem specjalistycznej maszyny szlifującej, zabezpieczenie desek bezbarwnym impregnatem oraz przeprowadzenie zabiegu olejowania (z użyciem pędzla wyposażonego w twarde włosie).

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


3 − 2 =