Kiedy warto skorzystać z usług biura tłumaczeń?

Znam język – czemu miałbym nie zrobić tego sam?

Chciałbyś przetumaczyć swoje CV, starając się o pracę w zagranicznej firmie? Szukasz możliwości leczenia poza granicami kraju i musisz dostarczyć dokumentację medyczną? Zależy Ci na pozyskaniu dla swojego projektu inwestorów poza rodzimym rynkiem i potrzebujesz tłumaczenia dokumentacji technicznej?

A może piszesz zawodowo i chciałbyś przełożyć swoją książkę, felietony czy tomik poezji na inny język, by poszerzyć grono odbiorców? Oczywiście, jeśli władasz danym językiem możesz zrobić to sam, jednak musisz liczyć się z tym, że zajmie to Twój cenny czas i możesz nie uchronić się od błędów.

Praca zespołowa kluczem do sukcesu

Biuro tłumaczeń to tak naprawdę zespół lub zespoły lingwistów-specjalistów współpracujących ze sobą ściśle w ramach procesów jakimi są nowoczesne tłumaczenia. Tekst podlega tłumaczeniu, weryfikacji i korekcie w języku docelowym. Całość wspomagana jest specjalistycznymi programami i narzędziami (CAT), które przyspieszają proces, eliminują prawdopodobieństwo błędów i udoskonalają efekt końcowy.

Tłumacze, weryfikatorzy i korektorzy posiadający wiedzę z różnych dziedzin na co dzień zajmują się przekładami, nieobca jest im terminologia specjalistyczna z wąskich dziedzin.

Pisma procesowe i dokumenty mogą wymagać poświadczenia

Specjalnym rodzajem translacji dostępnym w wybranych biurach tłumaczeń jest tłumaczenie uwierzytelnione, czyli zrealizowane przez tłumacza przysięgłego, który posiada uprawnienia poświadczania zgodności dokumentów po przekładzie z oryginałem. Uprawnienia takie nadawane są przez Ministerstwo Finansów po złożeniu odpowiedniego egzaminu.

Tłumaczenia uwierzytelnionego wymagają najczęściej różne instytucje państwowe np. w toku przewodów sądowych, czy jako dokumentów urzędowych. Przykładowe oferty tłumaczeń można znaleźć tutaj https://www.lingua-city.com/.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


siedemnaście − trzy =