Kiedy udać się do endokrynologa?

Zaburzenia gospodarki hormonalnej istotnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Wystarczy niewłaściwa praca nawet jednego z gruczołów wewnętrznych, aby zaobserwować wyraźne zmiany w wyglądzie lub ogólnym samopoczuciu. W takim przypadku nie warto zwlekać z wizytą u endokrynologa. Zlekceważenie symptomów może prowadzić do poważnych komplikacji.

Alarmujące sygnały

O problemach z poziomem hormonów może świadczyć szereg objawów. Jednym z najczęstszych jest nagłe przybieranie lub utrata masy ciała. Czujność powinny wzbudzić także zmiany skórne, w tym intensywny trądzik, mocno przesuszona skóra, ale też nadmierne owłosienie ciała bądź wypadanie włosów z głowy. Wszelkie uderzenia gorąca, a z drugiej strony uczucie zimna w stopach czy na dłoniach, także powinny być ostrzeżeniem. Ponadto, zaburzenia cyklu miesiączkowania oraz spadek libido u mężczyzn również może świadczyć o konieczności odwiedzenia endokrynologa. Specjalista będzie w stanie najlepiej ocenić nieprawidłowości i zaproponować właściwe leczenie, jeśli okaże się to konieczne. Czasami wystarczy jedna konsultacja, a taką można umówić nawet przez internet, np. na https://imedica.com.pl/endokrynologia/.

Kompleksowe leczenie

Leczenie problemów hormonalnych wymaga najczęściej wielu, złożonych badań. W takim wypadku warto korzystać z usług placówek, które mogą wykonać je kompleksowo oraz w stosunkowo krótkim czasie. Świetnie sprawdzają się nowoczesne centra medyczne jak https://imedica.com.pl/, które gwarantują opiekę ekspertów, a wszelka diagnostyka wykonywana jest na zaawansowanym sprzęcie medycznym.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


7 − cztery =