Kiedy należy zbadać słuch?

Wiele osób, nie tylko w wieku średnim bądź starszym, zastanawia się, kiedy należy zbadać swój słuch, tak aby nie przegapić najważniejszego momentu, w którym jeszcze możemy uzyskać dostateczną pomoc. Słuch jest jednym z najbardziej istotnych zmysłów w naszym życiu, stąd dbanie o niego i profilaktyka są tak szalenie ważne. Jakie są przesłanki do badania słuchu? Kiedy powinniśmy udać się do specjalisty?

Zmiana w odbiorze dźwięków

To co od razu powinno nas zaniepokoić i skłonić do wizyty w profesjonalnej przychodni czy ośrodku zajmującym się badaniem słuchu, to nagła lub postępująca zmiana w odbiorze dźwięku. Co to znaczy? Jeśli zauważamy, że od jakiegoś czasu musimy zdecydowanie zwiększać głośność radio bądź telewizora, żeby dobrze słyszeć odbierane informacje, to właśnie jest ten znak. Podobnie sprawa ma się z rozmowami z innymi ludźmi. Alarmowy powinien być dla nas moment, gdy coraz częściej musimy dopytywać lub prosić o powtórzenie naszego rozmówcę, ponieważ od razu nie słyszymy tego, co mówi. To znak, że czas zbadać słuch, a w tym celu wybrać się do miejsc takich jak Akademia Słyszenia i oddać się w ręce ekspertów. 

Dyskomfort dźwiękowy

Jeszcze jednym istotnym elementem w obserwacji naszego słuchu jest zauważenie momentu, w którym zaczynamy odczuwać jakiś dyskomfort. Może on wiązać się z słyszeniem różnego rodzaju szumów czy innych delikatnych dźwięków. Z reguły są to dźwięki, które od razu nie utrudniają nam bardzo życia, jednak mogą one oznaczać, że z naszym słuchem zaczyna się dziać coś niedobrego. Jest więc to niepodważalny sygnał do tego, by się zbadać i zasięgnąć porady specjalisty. 

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery × jeden =