Kiedy kasacja auta, a kiedy jego naprawa?

Posiadanie starego samochodu, który nie jest już w najlepszym stanie zarówno technicznym, jak i blacharskim, to konieczność nieustannego dokładania do niego pieniędzy. W takich autach non stop coś się psuje, a inwestując pieniądze w taki samochód wiemy doskonale, że to tak, jakbyśmy wyrzucali je w błoto. Nie mamy bowiem nawet żadnej gwarancji, że pojazd przejdzie następny przegląd techniczny. Wtedy trzeba sobie zadać pytanie, czy warto jeszcze takie auto ratować, czy przyszła już pora na definitywnie pożegnanie, czyli w tym przypadku kasację (zobacz: autokasacja Gdańsk).

Warto naprawiać i remontować te samochody, które przedstawiają jeszcze jakąś wartość jako pojazdy klasyczne. One mogą być za kilka lub kilkanaście lat naprawdę sporo warte, dlatego też tutaj naprawianie się opłaca. Warto uzbierać pieniądze na remont silnika, na kompletną odbudowę podłogi i progów, jeśli te już przeżarła korozja. Jest to swoista inwestycja na przyszłość. Kiedyś, gdybyśmy takie auto sprzedali, możemy dostać naprawdę spore pieniądze. Sam fakt jego posiadania będzie dla nas wielką satysfakcją.

Natomiast gdy mamy do czynienia z pojazdem zwyczajnym, który nigdy nie zdobył żadnej popularności ani uznania, a przez ludzi był traktowany jako narzędzie, które miało ich transportować z punktu A do punktu B (najczęściej na trasie praca-dom) to jedynym wyjściem pozostaje kasacja. Za pieniądze, które włożylibyśmy w naprawę, spokojnie dostaniemy kompletny samochód w o wiele lepszym stanie. Stare auto możemy albo oddać na złomowisko, albo znaleźć skup aut. W tym drugim przypadku zwykle możemy liczyć na nieco więcej pieniędzy, które będziemy mogli w przyszłości zainwestować w nowy, lepszy samochód. Sprawdź przykładową ofertę: “skup aut Wielkopolska”.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


3 × trzy =