Nad termoizolacją domu warto się zastanowić w kilku przypadkach. Najważniejszym z nich może być regularne odnotowywanie dużych strat energii cieplnej w zimie, albo zbyt duże przegrzewanie się domu w okresach letnich. Innym, ważnym powodem jest chęć podniesienia domu do statusu domu energooszczędnego, co również wpłynie na oszczędność w przyszłości. Termomodernizacja budynku i działania z nią związane jest bardzo szerokim pojęciem, które obejmuje wiele praktyk dotyczących dachu, podłóg, ścian, okien oraz samej instalacji grzewczej.
Najpopularniejsze sposoby termoizolacji
W Polsce z termoizolacją kojarzymy przede wszystkim obłożenie domu styropianem. Nic w tym dziwnego, bowiem styropian jest bardzo uniwersalny i można go stosować zarówno na ściany, jak i na podłogę oraz sufit. Są też oczywiście inne sposoby ocieplania, np. za pomocą specjalnej pianki, albo waty, jeśli mamy zamiar ocieplać dach od spodu, czyli przy stropie. Jednak styropian wciąż pozostaje wyborem numer 1 ze względu na niski koszt i skuteczność.
Warto pomyśleć nad ociepleniem pianką PUR, o której już przelotnie wspominaliśmy. Jest to stosunkowo młody sposób ocieplania, ale zyskuje coraz większą popularność ze względu na wyjątkowo wysoką szybkość ocieplania oraz możliwość zastosowania w wielu wypadkach. PUR oznacza piankę poliuretanową, czyli posiadającą bardzo wysokie właściwości termoizolacyjne. Nakłada się ją sposobem natryskowym, co daje pewność, że każda, nawet najmniejsza szczelina nie zostanie pominięta w procesie modernizacji.
Bądź pierwszym komentującym!