Jakimi dodatkami i dekoracją uzupełnić wystrój mieszkania?

Dodatki i dekoracje do domu to temat rzeka. W zależności od stylu producenci oferują nam setki, a nawet tysiące elementów ozdobnych, które często stanowią istotną część całej aranżacji. Obrazy, ramki, świeczniki, zasłony, dywany, a nawet rolety mogą całkowicie odmienić charakter danego wnętrza. Chcąc, by dodatki podkreśliły nasz stylistyczny zamiar, musimy trzymać się kurczowo koncepcji. Warto jednak zauważyć, że projekty, w których miesza się drobiazgi nawiązujące do różnych klimatów, mają swoją niepowtarzalną, eklektyczną atmosferę. Trzeba przy tym pamiętać, że takie elementy nie mogą być przypadkowe. Zazwyczaj są to przemyślane kompozycje stworzone na bazie wieloletniego doświadczenia oraz niesamowitego wyczucia.

Co sprawdzi się we wnętrzu nowoczesnym, a co w klasycznym 

Dodatki i dekoracje powinny się znaleźć w każdym wnętrzu, niezależnie od stylu. By całość wyglądała spójnie, musimy zwrócić uwagę na design. W minimalistycznych aranżacjach sprawdzą się proste, lekkie formy i gładkie tkaniny. Zaszaleć możemy natomiast wybierając niebanalne, nowoczesne obrazy w ramach. Takie mocne grafiki, zdjęcia, czy też malowidła będą stanowiły świetny kontrapunkt dla chłodnej i stonowanej estetyki surowego drewna, betonu oraz szkła. W bardziej klasycznych pomieszczeniach mamy nieco większe pole do popisu. Nie będą tu przeszkadzać wzory i delikatne kolory, jednak ważne, aby ze sobą korespondowały. Pasiasty dywan świetnie będzie wyglądał z zasłonami w trójkąty, o ile barwy deseni będą takie same lub zbliżone.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


14 − dziesięć =