Jakie wybrać plomby zabezpieczające?

Współcześnie w wielu miejscach wykorzystuje się specjalistyczne plomby zabezpieczające. Służą one przede wszystkim do ochrony cennych przedmiotów przed kradzieżą oraz zawartości ładunków przed celową manipulacją (np. ze strony konkurencji). Omawiane elementy są powszechnie używane w różnego rodzaju magazynach, centrach logistycznych, firmach transportowych czy zakładach produkcyjnych. Największą popularnością cieszą się zdecydowanie plomby plastikowe o uniwersalnym charakterze. 

Wszystko zależy od rodzaju towaru 

Wspomniane we wstępie plomby zrobione są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego i wyposażone w wytrzymałą wkładkę metalową, która wypełnia główną komorę. Wprost idealnie nadają się do zabezpieczania skrzyni ładunkowych, pomieszczeń zlokalizowanych w magazynach, beczek, skrzyniopalet, a także kaset bankomatowych. Są jednorazowe, ale jednocześnie ponadprzeciętnie odporne na uszkodzenia mechaniczne, w tym zwłaszcza na zerwanie. Alternatywę stanowią wersje w całości metalowe z mechanizmem zatrzaskowym, przeznaczone choćby do ochrony wagonów kolejowych, drzwi samochodowych czy dużych pojemników. Jeszcze innym przydatnym rozwiązaniem jest plomba linkowa, montowana przy urządzeniach stricte pomiarowych – najczęściej licznikach oraz wodomierzach, gaśnicach, butlach gazowych i taksometrach. Charakteryzuje się posiadaniem w konstrukcji plastikowego bębenka ze ścisłe przymocowaną linką stalową. Niekiedy niezbędne okazuje się natomiast zastosowanie plomby boltowe (kontenerowej) lub naklejkowej (inaczej gwarancyjnej). Ta pierwsza jest normą w transporcie morskim i samochodowym, natomiast druga podczas próby zerwania zostawia ślad w formie napisu VOID OPEN.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


siedem + 18 =