Jakie wino kupić na prezent ?

Bardzo często zastanawiamy się co wybrać na prezent. Jeżeli chodzi obdarowanie kogoś dorosłego często stawiamy na alkohol. Oczywiście zależy to nie tylko od wieku osoby, której chcemy coś wręczyć, ale także od okazji z jakiej mamy zamiar tego dokonać. Niektórym alkohol wydaje się być „oklepanym” prezentem, jednak wcale nie musi tak być. Wystarczy, że postawimy na coś niekonwencjonalnego, może czasem niepopularnego czy trudniej dostępnego. Oczywiście w dzisiejszych czasach dobry alkohol możemy znaleźć nie tylko w wyszukanych, prestiżowych lokalach czy sklepach. Często zdarza się trafić na niego także w niszowych sklepach a nawet marketach. Jeżeli chodzi o alkoholowe prezenty to najczęściej dla mężczyzn wybieramy wódkę lub whiskey, a dla kobiet wino. Nie jest to jednak żadną zasadą czy regułą. Równie dobrze kobieta może woleć pić mocniejsze alkohole od wina, a mężczyzna słabsze od wódki. Mało tego, wino jest bardziej uniwersalnym prezentem niż wspomniana wódka. Może one być wręczone jako stosunkowo prestiżowy prezent, lub jako dodatek. Jeżeli mamy zamiar komuś je sprezentować to warto przypomnieć sobie wino Malaga. Jego nazwa pochodzi od miasta, w którym jest produkowane i nosi dokładnie taką samą nazwę. Jest to słodkie wino deserowe, pochodzące z Hiszpanii. Produkowane jest z winogron szczepów muscat de alexandria i ximénez.

Charakterystyczną cechą tego trunku jest gęsta konsystencja i słodki aromat. Te cechy najbardziej przypadały do gustu Brytyjczykom, lecz teraz głównymi nabywcami Malagi są głównie turyści. To także dodatkowy atut wina, które mamy zamiar komuś wręczyć.

Jeżeli znamy osobę, którą mamy zamiar obdarować i wiemy co lubi warto dobrać do jego gustu odpowiedni rodzaj Malagi. Istnieje ich aż osiem:

  • Pajarette zawiera więcej alkoholu – może jest bardziej odpowiednie dla mężczyzn?;
  • Lágrima – o wyjątkowo silnym aromacie;
  • Pedro Ximénez jednoodmianowa, o mocnym smaku;
  • Oscuro – z koncentratem aroppe, barwiona winem;
  • Seco – wytrawna Malaga o jasnym kolorze;
  • Old Solera – bardzo złożona i lekko wytrawna;
  • Moscatel – dla zwolenników rodzynek;
  • Dulce Color – dosładzana koncentratem arrope

Naszym zdaniem wybór dobrego wina na prezent to strzał w dziesiątkę.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


11 + 20 =