Jakie warunki należy spełnić, aby skoczyć ze spadochronem?

Skoki ze spadochronem to jeden z najpopularniejszych sportów ekstremalnych. Dostarcza on niezapomnianych emocji i pozwala przeżyć niesamowite chwile. Trzeba jednak odpowiednio przygotować się do takiego skoku. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób to zrobić.

Co trzeba wiedzieć przed skokiem ze spadochronem?

W przypadku osób niepełnoletnich niezbędne jest posiadanie pisemnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów. W przeciwnym razie oddanie takiego skoku jest niemożliwe. Osoba, która planuje skoczyć ze spadochronem nie powinna ważyć więcej niż 100 kg, gdyż większa masa ciała stwarza ryzyko zerwania się uprzęży. Warto więc zadbać o zdrowy i aktywny styl życia, który pomoże w utrzymaniu odpowiedniej wagi oraz dobrej kondycji. Gdy zdecydujemy się już na taki skok trzeba zadbać o komfortowe i wygodne ubranie. Nie powinno ono w żaden sposób krępować ruchów. Najlepiej wybrać odzież z długim rękawem oraz spodnie z nogawkami sięgającymi kostek. Pomoże to uniknąć otarć oraz kontuzji, a także nadmiernego wychłodzenia. Na początek przygody ze skokami spadochronowymi warto zdecydować się na wykonywane z instruktorem skoki tandemowe Wrocław to jedno z miast, w którym można znaleźć placówki organizujące takie skoki.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


17 − siedem =