Jakie umiejętności mogą się przydać w znalezieniu dobrej pracy?

Chwilowo pożegnaliśmy się z rynkiem pracy nastawionym na pracownika, który mógł dyktować dowolne warunki. Obecnie za sprawą pandemii wiele firm ma niewyobrażalne problemy finansowe, a co za tym idzie, ogromna ilość ludzi straciła swoje posady. To spowodowało, że na oferty zamieszczane na najróżniejszych portalach spływają setki aplikacji. Niestety ta sytuacja nie sprzyja osobom poszukującym pracy.

Aby zostać zauważonym przez potencjalnego pracodawcę, musimy wyróżnić się czymś spośród tłumu życiorysów. Dobrym pomysłem będzie zatem podniesienie swoich kwalifikacji. Uczyni nas to bardziej konkurencyjnymi, a w efekcie może zaowocować nawet lepszą posadą, niż się spodziewaliśmy.

W jakie kursy warto zainwestować

Najlepiej podnosić kwalifikacje kursami, które nawiązują do dziedziny naszej specjalizacji. Jeśli jednak dopiero zaczynamy karierę zawodową lub chcemy zmienić dotychczasową ścieżkę, dobrze zacząć od podstaw. W pracach biurowych zazwyczaj wymagana jest doskonała znajomość obsługi popularnych arkuszy kalkulacyjnych. Jeśli nie jesteśmy mistrzami w formatowaniu tabel, warto zajrzeć pod ten adres https://szkoleniaexcel.com. Możemy zapoznać się tam z ofertą kursu dopasowanego do różnych grup zawodowych. Umiejętności zdobyte podczas takich lekcji będziemy mogli wykorzystać w praktyce, a tego typu pozycja w naszym CV na pewno będzie ogromnym plusem dla potencjalnego pracodawcy.

Poza zajęciami dotyczącymi obsługi bazowych programów komputerowych dobrą inwestycją będą także języki obce. Znajomość angielskiego jest obecnie wymagana w większości ofert pracy biurowej, jednak doskonałym pomysłem może być postawienie na dużo mniej popularny język szwedzki, norweski oraz fiński. Posługiwanie się poszczególnymi dialektami ludów z północy Europy prawdopodobnie zaprocentuje bardzo wysokim wynagrodzeniem. Pamiętajmy też, że powinniśmy posiadać umiejętności podstawowe, jak obsługa komputera, jednak nietypowe punkty na naszej liście mogą dać nam dużo większe szanse na powodzenie w szukaniu wymarzonej posady.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzy × cztery =