Jakie suplementy sprawdzą się podczas treningu siłowego?

Suplementy są używane przez prawie wszystkie osoby, które ćwiczą na poważnie. Nie ma co się oszukiwać, co prawda zdecydowaną przewagę odpowiednich związków dostarczymy wraz z pokarmem, ale gdy chcemy rozbudować mięśnie, musimy pamiętać o nadwyżkach (m.in. kalorycznej, białka). Suplementy pozwalają w łatwy sposób uzupełnić to, czego nam brakuje. Od razu warto dodać, że nie mają one nic wspólnego ze sterydami. Które z suplementów są najbardziej wartościowe?

Kreatyna

To podstawa dla każdego kulturysty. To środek, który nie jest niebezpieczny (występuje w organizmie i jest dokładnie przebadany), a regularnie zażywany sprawia, że mięśnie szybciej się regenerują i zyskują na sile. Z kreatyną zrobimy ten jeden, dwa powtórzenia więcej w każdej serii, a różnica dla ciała będzie kolosalna.

Białko

Białko jest budulcem naszych mięśni. Nie zbudujemy domu bez cegieł. Możemy próbować dostarczyć nadwyżkę wraz z pokarmem, ale jest to bardzo trudne i nie każdy jest w stanie zjeść tak dużo i tylko wybranych produktów. Szczególnie że im więcej tego składnika, tym lepiej. Z tego powodu taką popularnością cieszą się odżywki (niezależnie czy w formie proszku, czy kapsułek).

Spalacz tłuszczu

To nieco mniej znany suplement, a jednocześnie niezwykle istotny dla osób, które ćwiczą siłowo. Ich działanie polega na zwiększeniu wydatku energetycznego organizmu. To żadna magia, a po prostu naturalne składniki i trochę chemii. Większa produkcja ciepła to po prostu lepsze oddawanie zbędnych kalorii. Jednocześnie termogeneza nie prowadzi do osłabienia. Przeciwnie, sprawia że po treningu organizm jest bardziej wypoczęty. Najsilniejszy spalacz tłuszczu to taki, który pobudza te reakcje najszybciej. Ważne, że można to osiągnąć w pełni naturalnymi składnikami np. w postaci mieszanki kofeiny, guarany i innych elementów.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery + siedem =