Jakie są zalety żarówek ledowych?

W sklepach z oświetleniem zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych takich jak https://sklep.profiled.pl/, spotkać można trzy możliwe rodzaje żarówek: tradycyjne żarnikowe, energooszczędne oraz LED. Jeszcze kilkanaście lat temu głośno mówiono o dużym zużyciu energii elektrycznej przez żarówkę żarnikową, którą masowo zaczęto zastępować energooszczędną.

Nie tylko ze względu na kwestie finansowe, ale także wpływ na środowisko naturalne. Dzisiaj odchodzi się już od żarówek energooszczędnych, a popularność zyskują żarówki led. Jakie są ich zalety? Co powinieneś o nich wiedzieć?

Co wiedzieć musisz o wnętrzu swojej lampy, czyli słów kilka o żarówkach ledowych

Największym plusem jest niewątpliwie ich energooszczędność. Dla porównania żarówka żarnikowa o mocy 100W daje tyle samo światła, co ta energooszczędna zużywająca 24W i żarówka led o mocy 6W. Nie potrzeba wielkich wyliczeń matematycznych, by szybko przekonać się, że stosowanie tego rodzaju oświetlenia pozwala zaoszczędzić pieniądze, nie tracąc w ogóle na jakości światła. C

o więcej,w porównaniu do żarówek energooszczędnych, które potrzebują czasu, by rozbłysnąć pełnią światła, omawiane rodzaje żarówek działają od razu z pełną mocą, ze stałą intensywnością. Ludzie czasami twierdzą, że koszt zakupu żarówki led jest wysoki i choćby z tego powodu to nieopłacalny zbytek. To kolejny mit. Nie ma porównania do tych tradycyjnych, ponieważ coraz rzadziej dostępne są w sklepach, natomiast żarówki energooszczędne kosztują mniej więcej tyle samo, co żarówki ledowe.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


20 + cztery =