Jakie są zalety ekogroszku workowanego?

Ekogroszek to materiał opałowy, który może być sprzedawany na kilogramy (luzem) lub w workach. Każda z tych opcji wiąże się z pewnymi zaletami, jak i wadami. Jakie są zatem atuty kupna ekogroszku zapakowanego? Okazuje się, że jest ich naprawdę wiele. Pierwszym z nich jest gwarancja wagi. Zapakowany do worka, zostaje wcześniej zważony za pomocą atestowanych wag elektronicznych. Jeśli chodzi o ekogroszek workowany Bydgoszcz jest miastem, w którym można go znaleźć i to w korzystnej cenie.

Czemu warto z niego skorzystać?

Kolejną zaletą zapakowanego materiału opałowego jest gwarancja frakcji, czyli otrzymania pożądanej granulacji ekogroszku. W dalszej kolejności zyskujemy pewność kaloryczności. Składowany luzem często ulega przesuszeniu, co przyczynia się do jego szybszej degradacji. Ekogroszek składowany na wolnym powietrzu, szybciej wietrzeje, przez co zmniejsza swoją wartość opałową. Przez dwa miesiące może spaść nawet o 25-30%. Zapakowany materiał utrzymuje swoje parametry, w tym wilgotność. Innym zabezpieczeniem jest gwarancja jakości, którą potwierdzają informacje zawarte na opakowaniu, potwierdzone przez producenta. Jeśli mamy wątpliwości dotyczące jakości, zawsze można zgłosić reklamację. Co więcej, zgrzewanie worków zabezpiecza przed dostępem osób trzecich oraz zmianą zawartości opakowań. Dla klienta bardzo ważne pozostaje również składowanie worków. Dzięki temu, że są szczelnie zapakowane, łatwiej utrzymać czystość w kotłowni, a także dozować odpowiednią ilość do pieca.  Warto wziąć te wszystkie zalety pod uwagę w czasie zakupów.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


2 × trzy =