Jakie materiały wykorzystuje się do budowy komina?

Głównym zadaniem kominów jest skuteczne odprowadzenie dymu oraz spalin. To z jakich materiałów są zbudowane wywiera istotny wpływ na ich funkcjonalność. Podpowiadamy, z czego buduje się kominy.

Kominy – z czego są zbudowane?

Istnieje kilka rodzajów materiałów, z których buduje się kominy. Pierwszym z nich jest ceramika, takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku posiadania kotłów na paliwo stałe. Ze względu na swoją niską szczelność nie nadają się do kotłów gazowych. Kominy murowane to częsty widok na polskich domach. Wykorzystuje się je przy piecach na węgiel oraz drewno. Należy dodać, że takie rozwiązanie wymaga dużych umiejętności od realizującego go murarza i zajmuje więcej czasu niż w przypadku wykorzystania innych materiałów. Kolejną opcją jest zastosowanie stali. Grubość i rodzaj tego materiału powinien być dostosowany rodzaju posiadanych pieców. Mogą to być kotły gazowe oraz te napędzane za pomocą paliw stałych. Rura wewnętrzna tego rodzaju komina musi być odpowiednia do przewidywanej temperatury. Tego typu konstrukcja jest zabezpieczona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Kominy stalowe wysokiej jakości można nabyć m.in. w sklepie online https://czystykomin.com.pl/58-kominy-z-blachy-stalowej-kwasoodpornej.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


17 − 12 =