Jakie kroki należy podjąć, oddając gry do skupu gier?

Oddawanie gier do skupu gier to świetny sposób na pozbycie się starych gier wideo. Jednak oddawanie gier może być nieco bardziej skomplikowane niż po prostu porzucenie ich w sklepie i otrzymanie gotówki na miejscu. Oto kilka wskazówek, jak oddać gry za gotówkę:

Wzięcie pudełka do gry ze sklepu

W większości sklepów pudełka znajdują się w przedniej części sklepu przy kasie lub w alejce w pobliżu działu z elektroniką. Możesz też zapytać pracownika, czy ma jakieś pudełka, które mógłbyś wykorzystać.

Szczelne zapakowanie i zabezpieczenie gry

Zapakuj każdą grę z osobna w folię bąbelkową lub gazetę, aby nie przemieszczały się podczas transportu. Jeśli masz wiele gier, włóż je najpierw do większych pudełek, a następnie do mniejszych (np. pudełek po pizzy), aby nie przemieszczały się podczas transportu.

Prawidłowe oznakowanie gry

Oznacz każde pudełko tytułem i stanem (nowe, dobre lub używane). Możesz również umieścić swoje dane kontaktowe, aby kupujący mogli się z Tobą skontaktować, jeśli chcą uzyskać więcej informacji na temat danej gry przed złożeniem oferty.

Czyszczenie płyt

Przed wysłaniem upewnij się, że wszystkie płyty są czyste! Będą się nimi zajmować inne osoby, więc nie pozwól, aby z czasem uległy zabrudzeniu!

Przed odsprzedażą gry należy sprawdzić, ile warta jest każda z nich. W ten sposób będziesz wiedzieć, ile pieniędzy uzyskasz, sprzedając każdą grę osobno, a nie jako zbiór gier w jednym pakiecie (co może obniżyć cenę).

Osoby zainteresowane skorzystaniem z usług skupu gier, mogą się udać na stronę podanego przedstawiciela na rynku https://playsmart.com.pl/news/n/246/Skup-gier i otrzymać fachową pomoc oraz rozbudowaną ofertę w tym zakresie.

 

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


pięć − jeden =