Jakie korzyści płyną z zabawy lalkami?

Kid girl playing with a doll, feeding a doll from a bottle, taking care of a doll, concept maternity, life style and childhood

Wybierając zabawkę dla dziecka, chcemy by była ona nie tylko przyjacielem i codziennym towarzyszem malucha, ale aby uczyła i wspierała jego rozwój. Szukając idealnego prezentu dla kilkulatki warto wybrać lalki hiszpańskie. Są to lalki – bobasy, które w zależności od modelu mrugają oczkami, płaczą, mówią lub śpiewają. Tego typu zabawki sprzyjają rozwojowi Twojego dziecka poprzez uczenie go empatii i troskliwości. Malec wcielając się podczas zabawy w różne role, przygotowuje się również do późniejszego funkcjonowania w społeczeństwie. Utrzymuje się przekonanie, że bobasy to lalki dla dziewczynek, jednak zabawa nimi rozwija dziecko emocjonalnie, zatem jeśli chłopczyk wykazuje zainteresowanie wcielaniem się w tatusia, należy mu to umożliwić. Lalki mają też funkcję terapeutyczną. Dzieci nie zawsze chcą o wszystkim mówić rodzicom. Odgrywając rolę podczas zabawy lalkami, dzieci są bardziej otwarte i skore do opowiadania o sobie, ponieważ czują się bezpiecznie w otoczeniu ukochanych zabawek.

Lalki, które bawią i uczą

Rewelacyjnym rozwiązaniem, które urozmaici zabawy Twojego maluszka będzie dobór akcesoriów dla lalek  np. miseczki i butelki do karmienia bobasa, wanienki, czy wózki https://www.zabawkimario.pl/wozki-dla-lalek/1206-mariotoys-wozek-dla-lalek-funkcyjny-4w1-spacerowka-2012345610613.html. Przedmioty naśladujące te z realnego życia rozwijają wyobraźnię i fantazję dziecka, poprzez odwzorowywanie ról i zachowań jakie przejawiają dorośli. Jeżeli zastanawialiście się jaką zabawkę dla brzdąca wybrać, hiszpańskie lalki bobasy będą idealne, pomogą w rozwoju emocjonalnym Twojego dziecka i sprawią mu wiele radości.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzy × 4 =