Jakie donice są odpowiednie na zewnętrzne czynniki atmosferyczne?

Donice zewnętrzne są bardzo ważnym elementem wystroju tarasu lub ogrodu. Powinny mieć one nie tylko odpowiednie rozmiary, aby pomieścić krzewy lub okazałe kwiaty, ale także być wykonane z odpornych na działanie warunków atmosferycznych materiałów. Dzięki temu będą one świetnie wyglądały przez długi czas.

Jakie donice ogrodowe wybrać?

Donice przeznaczone na zewnątrz wykonane są najczęściej z betonu, włókna szklanego, drewna oraz materiałów naturalnych, takich jak wiklina. Są one nie tylko estetyczne, ale także trwałe i wytrzymałe. Świetnie podkreślają piękno zasadzonych w nich roślin. Nie straszne są im opady deszczu i śniegu, wysoka oraz bardzo niska temperatura co sprawia, że mogą pozostać na zewnątrz przez cały rok. Wybierając donice warto wybierać te w neutralnych kolorach, dzięki czemu nigdy nie wyjdą z mody i zawsze będą wpasowywać się w panujące aktualnie trendy. Donice wiklinowe można znaleźć na stronie https://www.wiklinowy-ogrod.pl/donice-ogrodowe-c-85_86.html. Są one doskonałą propozycją przede wszystkim dla miłośników ekologicznych rozwiązań. Modele wykonane z betonu są idealnym uzupełnieniem tarasów oraz ogrodów urządzonych w nowoczesnych, minimalistycznym stylu. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że są one dość ciężkie. Donice z włókna szklanego dzięki swojej gładkiej powierzchni są odporne na działanie wody, ponieważ nie posiadają porów, w które mogłaby wnikać wilgoć. Wybierając dekoracje drewniane trzeba pamiętać o ich regularnej konserwacji oraz impregnacji, dzięki czemu staną się one odporne na działanie wilgoci.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


pięć × jeden =