Jaki wybrać kształt umywalki?

Koło, prostokąt czy owal?

Umywalka to niezwykle ważny sprzęt w każdej łazience. Najlepsze produkty łączą w sobie efektowny wygląd oraz funkcjonalność. Ogromna ilość produktów dostępnych w sklepach sprawia, że wybór idealnego modelu nie jest zadaniem łatwym. Poszczególne modele różnią się między sobą kształtem, wielkością, sposobem montażu, a także materiałem, z którego są wykonane. Jeszcze kilkanaście lat temu dużą największą popularnością cieszyły się umywalki wiszące o owalnym kształcie.

Obecnie szczególnie chętnie wybierane przez klientów są produkty montowane na blat. Umywalka nablatowa jest zarówno praktyczna, jak i efektowna. Dostępna jest w kształcie koła, prostokąta lub owalu w wielu rozmiarach i kolorach. Podczas wyboru tego rodzaju sprzętu warto zwrócić uwagę także na jego głębokość. Zakup zbyt płytkiego produktu może sprawić, że podczas mycia rąk krople wody będą spadać na blat lub podłogę, tworząc nieestetyczne i niehigieniczne plamy.

Designerskie modele o nieregularnym kształcie

Umywalki ceramiczne mają zazwyczaj tradycyjną formę i kształt. Osoby, które szukają designerskich produktów o niebanalnym wyglądzie, powinny zwrócić uwagę na modele wykonane z innych materiałów. W ostatnim czasie rosnącą popularnością cieszą się umywalki szklane. W sprzedaży znaleźć można np. sprzęt w kolorze zielonym w kształcie liścia. Niebanalne kształty i kolory mają zwykle również produkty wykonane z nowoczesnych tworzyw sztucznych.

Decydując się na zakup stylowej umywalki, nie należy zapominać o doborze równie stylowych akcesoriów. Przykłady ciekawych produktów znaleźć można na stronie https://elazienki.pl/k/akcesoria-lazienkowe/. Trzeba pamiętać, że odpowiednie dodatki to ważny element wyposażenia łazienki, który wpływa na jej końcowy wygląd.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


pięć × dwa =