Jaki wpływ na zdrowie psa ma odżywianie?

Wszyscy wiemy, jak ważne jest prawidłowe żywienie naszych czworonożnych przyjaciół. Dobrze dobrana karma dla psa to gwarancja jego zdrowia, kondycji i dobrego samopoczucia. Co więc powinno znaleźć się w psiej misce? I czym się kierować przy wyborze karmy?

Pełnowartościowe posiłki dla czworonogów

Żywienie czworonoga resztkami ze stołu nigdy nie jest dobrym pomysłem. Pies rzeczywiście wyewoluował z wilka dzięki temu, że odkrył smakowite odpady na wysypiskach śmieci wokół ludzkich osad, jednak nasze współczesne jedzenie pełne jest barwników, konserwantów i przypraw. Gotowanie pupilom też nie jest najlepszym pomysłem, bo nigdy nie będziemy mieć pewności, czy dostarczamy zwierzęciu wystarczająco dużo odpowiednich substancji odżywczych.

Zbilansowana, pełnoporcjowa karma dla psa stworzona przez specjalistów to najlepszy sposób na to, by nie martwić się o dodatki witaminowe, czy inne suplementy. Zawiera ona w swoim składzie wszystko to, co psu potrzebne. Wzmacnia odporność, reguluje procesy trawienne, korzystnie wpływa na stan stawów, skóry i sierści. Wybierać można spośród karm suchych i mokrych, dostosowanych do potrzeb najróżniejszych psiaków, także tych z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi na zboża, czy różne rodzaje białka. Od szczeniaka, po seniora każdy czworonożny pupil dostanie posiłek dostosowany do jego stopnia aktywności fizycznej i zapotrzebowania na energię oraz składniki odżywcze. Duży wybór najrozmaitszych smaków sprawi, że nawet dla psiego niejadka znajdzie się cos odpowiedniego.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


jeden × dwa =