Jaki sprzęt do ćwiczeń warto mieć w domu?

Pandemia zmusiła nas do innego spojrzenia na świat i dotyczyło to także naszych codziennych przyzwyczajeń. W ciągu ostatniego roku, z powodu obostrzeń, niemożliwe były np. regularne wizyty na siłowni. To przełożyło się na wzmożone zainteresowanie zakupem sprzętów do ćwiczeń w domu. Aby stworzyć jednak własny mini klub fitness, powinniśmy dobrze przemyśleć jego wyposażenie, a to zależeć będzie zarówno od naszego budżetu, celu treningowego, jak i miejsca, którym dysponujemy. 

Sprzęt dopasowany do potrzeb

Warunki  domowe nie pozwalają na zakupienie wszystkich ulubionych urządzeń, ale dokonując przemyślanych wyborów, trafimy w dziesiątkę. Jeśli nie chcemy wydawać zbyt dużo, postawmy na zestaw hantli i gum do ćwiczeń. Trenując zazwyczaj kardio i posiadając trochę więcej miejsca, możemy zainwestować w bieżnię, albo orbitrek, natomiast dla osób pracujących z ciężarami najlepsza będzie klasyczna sztanga, którą znajdziemy za pośrednictwem strony internetowej https://fitcast.pl/produkt/sztanga-olimpijska-20kg-fluilift-olympic-bar/. Oczywiście do sztangi musimy dokupić stosowne ciężary, jednak cały zestaw nie zajmuje zbyt wiele przestrzeni. Dobrym pomysłem jest także zakup wielofunkcyjnego sprzętu, jakim jest atlas do ćwiczeń. Pozwoli on na trening wielu partii mięśniowych. Nabywając odpowiednie urządzenia, być może nie zastąpimy całkowicie siłowni, ale na pewno stworzymy sobie w domu warunki do efektywnego treningu, który jest w dzisiejszych czasach bardzo potrzebny. Takie rozwiązanie zaoszczędzi również nasz czas, ponieważ rzadziej będziemy musieli dojeżdżać do klubu.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


pięć − 4 =