Jaki podgrzewacz wody wybrać?

Podgrzewacz wody

Na rynku istnieje wiele podgrzewaczy do wody. Są one dobrym rozwiązaniem dla komfortowego korzystania z ciepłej wody przez cały czas, szczególnie w domach jednorodzinnych. Ze względu na wiele rodzajów tych urządzeń warto zastanowić się nad zakupem odpowiedniego dla naszego domu.

Rodzaje podgrzewaczy

Podgrzewacze pojemnościowe – ich głównym zadaniem jest nie tylko podgrzewanie wody, ale również jej magazynowanie. Ważnym aspektem jest pojemność zbiornika dopasowana odpowiednio do ilości osób korzystających z wody. Nowoczesne urządzenia potrafią utrzymywać określoną temperaturę wody przez kilka godzin po podgrzaniu. Rodzaj ten dzieli się na podgrzewacze ciśnieniowe i bezciśnieniowe.

Podgrzewacze przepływowe – rozpoczynają swoją pracę w momencie włączenia i pobierania wody. Urządzenie można umieścić tylko w jednym punkcie dopływu wody, dlatego w całym domu potrzebnych jest co najmniej kilka.

Jak wybrać właściwy podgrzewacz wody?

Jest kilka zasadniczych aspektów i parametrów urządzeń na które trzeba zwrócić uwagę. Pierwszym z nich jest moc podgrzewacza, im większa moc tym szybciej następuje podgrzanie wody. Kolejnym parametrem jest pojemność w przypadku podgrzewaczy pojemnościowych, powinna ona być dopasowana do wielkości domu oraz zużycia wody przez domowników. Przy podgrzewaczach przepływowych bardzo ważna jest także regulacja temperatury, mamy do wyboru dwie: hydrauliczną i elektroniczną. Zasilanie jest także uzależnione od preferencji klienta: gazowe lub elektryczne, jednakże rozwiązanie z gazowym podgrzewaniem jest znacznie tańsze. Na rynku istnieje szeroki wybór urządzeń tego typu, na przykład podgrzewacz wody siemens to kompleksowe i uniwersalne rozwiązanie pasujące do niemal każdego domu.

Artykuł napisany we współpracy z Tanie-grzanie – oferującego kotły, piece i grzejniki.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


18 + trzynaście =