Jaka pościel sprawdzi się latem?

Spokojny i zdrowy sen w letnie noce, jest marzeniem wielu ludzi. Wysokie temperatury nie sprzyjają komfortowemu układaniu się w łóżku i przykrywaniu, jednak nie wszyscy lubią spać bez okrycia.  Dlatego też latem warto zwrócić uwagę jaką kołdrę się użytkuje i przeanalizować, którą warto kupić, aby ciepła noc była regenerująca a sen nieprzerywany.

Kołdra wykonana z lnu

Produkt wykonany z lnu, przyniesie ochłodzenie i przewiewność skóry. Jest polecany dla osób zmagających się z alergią, gdyż nie gromadzi roztoczy oraz kurzu. Pościel na lato powinna być szybkoschnąca i wchłaniająca jak najwięcej wilgoci, a także stosunkowo lekka i przyjemna w dotyku. Wszystkie te cechy posiada kołdra z lnu, dlatego też warto się nią zainteresować przed nadejściem lata.

Satyna a ciepłe noce

Elegancka, lekko błyszcząca oraz wygodna pościel z satyny, wyróżniająca się dobrą przepuszczalnością powietrza to przydatna opcja na lato. Uszyta z długich bawełnianych włókien, nadaje miękkości i delikatności. Wewnętrzna strona materiału jest matowa, natomiast zewnętrzna gładka, dając możliwość łatwego utrzymania w czystości. Dodatkowo w kołdrze satynowej cechą charakterystyczną jest duża wytrzymałość  pozwalającą na użytkowanie przez długi czas.

Pościel wykonana z kory

Uniwersalny, praktyczny i wytrzymały naturalny materiał bawełniany nazwany korą, idealnie nada się dla osób, którzy nie dysponują dużą ilością czasu. Ze względu na to, że nie potrzebuje krochmalenia czy też prasowania, a także pozwala na swobodne oddychanie skórze, nadaje się na gorące noce dla wszystkich użytkowników. Pościel z kory charakteryzuje karbowany materiał chętnie wybierany przez większość osób. Dodatkowo bezproblemowo nadaje się do nanoszenia wzorów, przez co jest opcja dostania go w wielu sklepach pod wieloma kolorami i wzorami.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


pięć × pięć =