Jaką podłogę wybrać na korytarz?

Korytarz to pomieszczenie niepozorne, na które zazwyczaj nie zwraca się uwagi. Ma bowiem charakter przechodni i jest przeznaczone niemal wyłącznie do powieszenia kurtki czy płaszcza oraz postawienia butów. Z drugiej jednak strony, jeśli to wnętrze zostanie dobrze zaprojektowane, może się stać wspaniałym elementem aranżacji i stanowić swoiste preludium do znacznie ważniejszych pomieszczeń, takich jak salon, kuchnia czy łazienka. Duże znaczenie ma zwłaszcza podłoga w korytarzu – powinna ona być trwała, estetycznie wykonana i funkcjonalna.

Postaw na wytrzymały i długowieczny materiał

Na podłogę w korytarzu polecane jest wykończenie charakteryzujące się wysoką trwałością i twardością, odpornością na ścieranie, niską nasiąkliwością, a także antypoślizgowością. Poza tym taka nawierzchnia musi być łatwa w czyszczeniu. Jednym z najpopularniejszych materiałów jest w tym przypadku gres, czyli płytka ceramiczna, dostępna na rynku w szerokiej palecie kolorów, wzorów i rozmiarów. Alternatywą są posadzki wykonane z kamienia, w tym zwłaszcza marmuru albo granitu. Ich niewątpliwą zaletą jest, obok dużej wytrzymałości, efektowny wygląd oraz długie utrzymywanie ciepła. Warto się też zastanowić nad stworzeniem tzw. podłogi przemysłowej (np. żywicznej), dającej w zasadzie niezmierzone możliwości aranżacyjne. Tradycjonaliści mogą natomiast pozostać przy drewnie, z tym że konieczne jest wybranie właściwego gatunku. W korytarzach najlepiej sprawdzają się parkiety i panele wykonane z drzew egzotycznych, takich jak choćby lapacho czy bangkirai (wybierajmy jednak produkty klasy AC4 lub AC5, bo są bardziej odporne na ścieranie). Należy je koniecznie zabezpieczyć warstwą lakieru, aby jeszcze bardziej podnieść walory użytkowe.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzy × 4 =