Jaką odzież przygotować na zimę?

Zima to czas, kiedy większą wagę przywiązujemy do wygody i ciepła, niż do ładnego wyglądu ubrań. Wiele osób stara się pogodzić te dwa aspekty, nosząc modne i eleganckie płaszcze lub ciekawe szaliki, które przyciągają wzrok mimo niezgrabnego i ciężkiego wyglądu. Niezależnie od tego, czy jesteśmy gotowi poświęcić część swego komfortu na rzecz estetyki, czy też wybieramy jak najbardziej praktyczną zimową odzież bez względu na jej wygląd, garderoba na chłodne miesiące powinna zawierać kilka ważnych elementów. Zwłaszcza rodziny z dziećmi potrzebują starannego planowania takich zakupów – budżet musi pokryć wszystko, co potrzebne dla każdego z domowników, a najmłodsi bywają wymagający. Przyjrzyjmy się zatem propozycjom zimowej odzieży, która zaspokoi potrzeby każdego.

Kurtki i płaszcze – moda czy wygoda?

Najważniejszym elementem ubioru na niską temperaturę jest oczywiście kurtka, której fason i materiał jest znaczący dla funkcji ogrzewania. Najlepsze na długie spacery w śniegu będą kurtki puchowe i parki, które doskonale chronią ciało przed wychładzaniem. Pasują do codziennych stylizacji ze spodniami lub ciepłymi spódnicami i można je zestawiać z większością ciepłych czapek i szalików. Są idealnym wyborem dla dzieci, które przede wszystkim powinny czuć się dobrze, a ich wygląd schodzi na dalszy plan. Jeśli zależy nam na elegancji, warto mieć także klasyczny płaszcz – co roku pojawia się wiele pięknych wzorów, a wiele z nich posiada ocieplenie i wykonanych jest z wełny, co sprawia, że płaszcze są ciepłe mimo lekkiego wyglądu. Ciekawą opcją są także sztuczne futra, które są dużo tańsze od prawdziwych i projektowane są w różnorodnych kolorach.

Czapki, szaliki i rękawiczki

Nawet w najcieplejszej kurtce łatwo pożałować tego, że nie zabraliśmy ze sobą szalika, rękawiczek lub czapki – głowa oddaje najwięcej ciepła ze wszystkich części ciała, ręce z kolei są niewielkie i łatwo marzną. Chociaż krótki spacer z nagą szyją może nie skończyć się przeziębieniem, nie warto ryzykować. W sklepach dostępnych jest wiele modeli szalików – klasycznych do wiązania, kominów lub futrzanych. Wybór zależy od tego, jaki efekt wizualny chcemy osiągnąć, zaś każda z wersji zapewni dobrą ochronę i komfort. Warto wybierać grubsze lub gęstsze dzianiny, aby przepływ powietrza był zminimalizowany – w przeciwnym razie zimny wiatr może dotrzeć do skóry. Przed przegrzaniem ochronimy się, wiążąc szalik luźno i nie wkładając go pod kurtkę.

Jeśli chodzi o czapki, największą popularnością cieszą się modele z pomponami, które są ładnym zwieńczeniem dzianiny i nadają stylizacji zabawny lub młodzieńczy charakter. Bardziej eleganckie są czapki futrzane lub wełniane berety – warto zwrócić uwagę na to, by uszy również pozostawały zakryte. Wzorzyste czapki z nausznikami są szczególnie dobre dla dzieci. Pozostają rękawiczki – w ich przypadku wybór dotyczy głównie grubości, materiału i liczby palców. Rękawiczki z dodatkową nakładką na palce najlepiej chronią je przed przemarznięciem. Klasycznym i estetycznym wyborem są zaś wersje skórzane lub zamszowe. Dużo ciekawych modeli można znaleźć na https://kabak.com.pl/.

Do noszenia w pomieszczeniach

Chociaż wiele domów i budynków publicznych posiada doskonałe ogrzewanie, nie wszędzie jest ono zadowalające. Niekiedy konieczne jest noszenie ciepłych swetrów, bluz i polarów – warto mieć przynajmniej po jednym z tych elementów. Oprócz tego, dobrze pomyśleć o nowych skarpetkach bawełnianych dla dzieci i dorosłych, które łatwo się niszczą i gubią. Wygodne skarpetki wesprą ocieplającą funkcję obuwia – kozaków, botków i innych modeli przeznaczonych do noszenia w zimie. Co prawda istnieją osoby, które przez cały rok noszą wyłącznie buty sportowe, jednak nie zawsze jest to idealne rozwiązanie – zwłaszcza, jeśli przewidziane są spore opady.

Bogaty zestaw ubrań na zimę pozwoli przetrwać najzimniejsze dni bez poczucia, że czegoś nam brakuje. Warto zastanowić się nad potrzebami swoimi i swoich bliskich, aby nie zdarzyło się tak, że przez całą zimę narzekamy na brak ciepłej bielizny czy akcesoriów – zaopatrzmy się w nie zawczasu.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


7 + 6 =