Jaka jest różnica między żelami a hybrydą?

Wiele kobiet zastanawia się, jaki manicure będzie dla nich odpowiedni. Obecnie najpopularniejsze są dwie metody malowania paznokci – hybrydowa i żelowa. Warto znać różnice między nimi, aby uniknąć zniszczenia płytki paznokcia i dobrać odpowiedni lakier do swoich potrzeb.

Jak wykonuje się hybrydy?

Obecnie dużą popularnością cieszą się lakiery hybrydowe, które mogą być stosowane u kobiet z zadbaną płytką. Hybryda, w przeciwieństwie do żelu wygląda bardziej naturalnie. Tą metodą nie można jednak przedłużyć paznokci. Wykonanie hybrydy nie jest trudnym zabiegiem. Na paznokieć nakładana jest warstwa bazowa, która zostaje utwardzona promieniami lampy UV. Następnie aplikuje się wybrany lakier i ponownie utwardza z użyciem lampy. Ostatnią warstwą jest top coat, czyli utrwalacz, nadający paznokciom połysku. Całość zostaje jeszcze raz utwardzona. Tak wykonana hybryda będzie utrzymywać się przez min. 2 tygodnie.

Czym są paznokcie żelowe?

Z kolei metoda żelowa polecana jest dla pań, które chcą przedłużyć swoje paznokcie. Żel ma też właściwość utwardzania płytki. Może być on również stosowany na paznokciach osłabionych lub rozdwajających. Wykonanie takiego manicure polega na nałożeniu kilku warstw żelu, gdzie każda musi zostać utwardzona promieniami UV. Szeroki wybór wysokiej jakości żelów do paznokci można znaleźć w https://chiodo.pl/pl/99-zele. Taki manicure może utrzymać się nawet dwukrotnie dłużej od hybrydy.

Wybranie odpowiedniej metody malowania paznokci to gwarancja zadowolenia. Warto pamiętać, że bez względu na to, czy stosujemy hybrydę, czy żel, należy dbać o swoją płytkę, aby przez długi czas wyglądała estetycznie.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzynaście + 9 =