Jak zbudować rower od zera?

Wielu rowerzystów toczy nieustanne spory odnośnie tego, co jest lepszym działaniem: kupno w pełni gotowego do jazdy roweru, czy stworzenie go samemu od podstaw? Obydwa zachowania posiadają swoje plusy i minusy, jednak z pewnością zakup „gotowca” okaże się tańszy.

Decydując się na zbudowanie roweru od zera musimy liczyć się z tym, iż wymagać to od nas będzie sporej wiedzy – nie warto się za to brać, jeśli nie jesteśmy w stanie samodzielnie złożyć i rozłożyć jednośladu. Oprócz tego, przyda się umiejętność dobrania jak najbardziej wydajnego sprzętu i części do naszych potrzeb. Jeśli nie jesteśmy zawodowcami lub nie zajmujemy się profesjonalnie jazdą na rowerze to raczej powinniśmy skierować się w stronę zakupu gotowego i w pełni sprawnego roweru.

Stworzenie roweru od podstaw będzie zadaniem trudnym i wymagającym, jednak to co przemawia na korzyść takiego postępowania to wysoka satysfakcja oraz pewność, iż nasz rower będzie dokładnie taki, jaki chcieliśmy żeby był. Przy zakupie części warto zadbać o rozpisanie kosztorysu, dzięki czemu będziemy świadomi tego, ile nas wyniesie sam zakup. Przede wszystkim podstawą będzie zaopatrzenie się w właściwe opony – jeśli jeździmy bardziej terenowo dobrym wyborem okaże się zakup continental race king 2.0 – ten model zadba o zwiększenie naszej przyczepności podczas jazdy oraz samej trakcji. Z kolei myśląc o zakupie pełnej grupy komponentów do naszego jednośladu grupa shimano 105 okazać się może bardzo przystępnym cenowo modelem, jeśli myślimy o zakupie przyrządów ze średniej półki. Ten japoński producent charakteryzuje się wysoką jakością wykonania swoich produktów oraz zastosowaniem w nich najnowszych technologii.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


czternaście + piętnaście =