Jak zapewnić na placu budowy stały dopływ prądu?

Na placu budowy prąd należy do grona mediów niezbędnych już od samego wznoszenia fundamentów i będzie potrzebny po ostatnie prace wykończeniowe. Z tego też powodu wielu inwestorów nawet na kilkanaście miesięcy przed rozpoczęciem budowy stara się o doprowadzenie prądu do działki oraz zamontowanie licznika – niestety, rzeczywistość nie zawsze wygląda tak dobrze.

Prąd w działce

Najprostszą metodą na pozyskanie prądu na działce jest pociągnięcie go do granicy oraz założenie licznika. Proces ten może trwać nawet 2 lata, dlatego też inwestorzy zakładają media na długo przed uzyskaniem pozwolenia na budowę. Samo przyłącze budowlane, czyli tzw. erbetka zapewnia nieco droższą taryfę niż ta, którą otrzymują „zwykli” użytkownicy, a i tak za jakiś czas będzie ona wymagała przebudowy i stworzenia przyłącza stałego. Innym sposobem jest oczekiwanie na przyłącze stałe i korzystanie z prądu od sąsiada, o ile wyrażą on na to zgodę. Może to być kłopotliwe dla obu stron i niestety, każda kłótnia z sąsiadem może zakończyć się… brakiem prądu na budowie.

Agregat prądotwórczy

Nie wszędzie można założyć prąd tak szybko, by rozpocząć wymarzoną budowę. Wyjściem z sytuacji jest skorzystanie z agregatu prądotwórczego, który można wypożyczyć lub kupić np. na stronie https://norwit.pl/35-agregaty-pradotworcze. Agregaty nie są dużym wydatkiem w stosunku do ogólnych kosztów budowy i przydadzą się przez dłuższy czas, również na etapie wykończeń. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które muszą długo czekać na przyłączenie do sieci – po przyłączeniu prądu agregat można sprzedać, ponieważ zapotrzebowanie na taki sprzęt jest bardzo duże.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery × 1 =