Jak zaoszczędzić miejsce w pokoju?

Kiedy metraż naszego mieszkania nie jest zbyt duży liczy się każdy centymetr. Najistotniejsze jest to szczególnie w przypadku kawalerek. Kiedy posiadamy tylko jeden pokój, musi on jednocześnie spełniać kilka funkcji. Za dnia jest salonem z aneksem kuchennym, pokojem do przyjmowania gości, a często również do pracy. Nocą zamienia się w sypialne. Pogodzenie tych wszystkich opcji nie jest łatwe. Na wszystko są jednak sposoby. Problemy z przechowywaniem rzeczy można rozwiązać przy pomocy wbudowanej obszernej szafy, która z powodzeniem zastąpi nam również garderobę. Jednak samo ustawienie mebli również ma znaczenie. Przy niewielkim metrażu mieszkania sprawdzi się na przykład łóżko chowane w suficie. W ten sposób nocą mamy możliwość spania na wygodnym, pełnowymiarowym łóżku, ale za dnia nie zabiera nam ono miejsca i możemy swobodnie poruszać się po naszym domu. 

Jeden mebel – wiele możliwości

To jednak nie jedyna metoda na oszczędność miejsca. Równie istotna będzie wielofunkcyjność posiadanych mebli. Na rynku znajdziemy na przykład stoliki kawowe, które po rozłożeniu mogą pomieścić kilka osób jedzących wspólnie obiad. Właściciele małych mieszkań powinni również pomyśleć o składanych łóżkach. W ten sposób za dnia możemy korzystać z wygodnej kanapy, na której z chęcią usiądą nasi goście, a nocą, po rozłożeniu, mamy komfortowe miejsce do spania. W sklepach dostępne są również składane łóżka, które podczas dnia możemy schować do szafy, czy wnęki. To rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w małych mieszkaniach, ale również podczas odwiedzin gości.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzy × jeden =