Jak zamontować karnisze?

Wystrój domu czy mieszkania to przede wszystkim dekoracje, meble oraz dodatki, ale nie tylko – duże znaczenie dla estetów ma także aranżacja okna. W ostatnich czasach modne stały się rolety czy żaluzje, lecz mimo to nadal w bardzo wielu domach wiesza się tradycyjne firany i zasłony. Aby bez problemu wisiały one przez długi czas i cieszyły nasze oczy, należy zamontować mocowanie w postaci karnisza, np. tego rodzaju https://magdalena24.pl/firany/karnisze-szyny-sufitowe.

Charakterystyka domowych karniszy i krótka instrukcja montażu

Typowe karnisze domowe to zazwyczaj konstrukcje lekkie, dla których średnie obciążenie wynosi między 2 a 15 kg. Ważne jest, aby karnisz był wykonany z wystarczająco wytrzymałego materiału, ponieważ decyduje to o jego stabilności. Montaż wydaje się łatwą czynnością, ale wcale nietrudno tutaj o błąd. W pierwszej kolejności należy zmierzyć okno i zaznaczyć miejsca mocowań.

Następnie trzeba wybrać właściwie korki rozporowe – dobieramy je do rodzaju podłoża oraz obciążenia. Najlepsze są te wykonane z nylonu. Kolejnym krokiem jest wiercenie i montowanie kołków w zaznaczonych uprzednio miejscach.

Pamiętajmy przy tym, aby po wierceniu oczyścić otwory za pomocą odkurzacza lub pędzelka. Ostatni element tego nieskomplikowanego procesu stanowi zamontowanie wsporników i założenie karnisza. Warto dodać, że w ostatnim czasie popularne jest zwłaszcza mocowanie znane jako szyna KS, które jest specjalnym rodzajem karnisza. Charakteryzuje się funkcjonalnością i łatwością w montażu – można ją bez trudu przycinać we własnym zakresie w celu dopasowania do szerokości wnęki na okno.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


19 − 10 =