Jak zamaskować przerzedzone włosy?

Wypadające, cienkie włosy to niestety nie tylko męski problem. O ile w przypadku panów taki stan rzeczy traktujemy jako coś normalnego, o tyle łysiejąca kobieta wciąż jest dla nas szokującym widokiem. Za problemy w przerzedzającą się czupryną zazwyczaj odpowiadają hormony. Często młode mamy narzekają na bardzo liche czupryny, ale dotyka to coraz więcej przedstawicielek płci pięknej mających problemy z tarczycą lub wkraczających w menopauzę. W aptekach znajdziemy mnóstwo środków, a dobry dermatolog bądź nawet endokrynolog powinni znaleźć odpowiednie, medyczne rozwiązanie. Póki jednak nasze włosy nie zaczną znowu rosnąć, mamy kilka możliwości zatuszowania tych niedoskonałości.

Produkty, które zatuszują problem

Doraźnym rozwiązaniem na wypadające włosy mogą być brązowe, blond albo czarne damskie toppery. Jest to gadżet przypominający nieco męski tupecik, jednak włosy przytwierdzone do nasady są znacznie dłuższe, dzięki czemu idealnie zlewają się w jedną całość z fryzurą. Jeśli nasz problem jest naprawdę bardzo widoczny, możemy sięgnąć również po peruki. Dobrze jest wybierać modele wykonane z prawdziwego włosia, ale musimy się liczyć, że taki egzemplarz może kosztować nawet kilka tysięcy. Na delikatnie przerzedzenia oraz okazjonalne zagęszczanie pukli doskonałe będą doczepy. Warto kupić takie, które są mocowane do specjalnego paska ze spinkami. Ten sposób zakładania nie osłabi lichych włosów, dzięki czemu spokojnie będziemy mogły podjąć odpowiednią terapię, która przywróci nasze loki do dawnej formy.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


piętnaście + 17 =