Jak zabezpieczyć sklep przed włamaniem?

Prowadząc własny sklep należy stosownie zadbać o jego bezpieczeństwo. Pierwszym elementem podejmowanych w tym celu działań jest ubezpieczenie. Kolejnym montaż monitoringu, a także wynajęcie ochrony. Kamery sprawdzają się przede wszystkim w trakcie otwarcia sklepu, ale ochroniarze mogą również pracować dla sklepu po zamknięciu. Kiedy obiekt jest nieczynny witryna sklepowa stanowi łatwy łup dla potencjalnych złodziei. Rozbicie szyby i przekroczenie wejścia do budynku jest wtedy proste, a dla właściciela może wiązać się z ogromną stratą. W związku z tym zabezpieczenie sklepu powinno też obejmować montaż skutecznych barier stanowiących przeszkodę trudną do sforsowania przez złodziei. Takim przykładem są kraty rolowane.

Fizyczna bariera

Jeszcze do niedawna w oknach i witrynach sklepowych znajdowały się kraty, które miały zabezpieczyć je przed włamaniem. W obecnych czasach większość właścicieli rezygnuje jednak z tego typu rozwiązania ze względu na ich nieestetyczny wygląd i negatywne skojarzenia. Ich alternatywą są wspomniane rolety, najczęściej aluminiowe, które skutecznie zabezpieczają przed włamaniem. Po zamknięciu sklepy wystarczy je opuścić, dzięki czemu stworzą fizyczną barierę między światem zewnętrznym, a wnętrzem budynku. Poza tym, że skutecznie chronią przed włamaniem zabezpieczają również przed uszkodzeniem witryny. Oprócz nich można również postawić na alarm. Największą efektywność ma połączenie kilku metod, dlatego warto przemyśleć rodzaj stosowanych zabezpieczeń i dopasować je do potrzeb konkretnego sklepu.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


16 − osiem =