Jak zaaranżować wnętrze mieszkania, aby wskazywało na nasze przywiązanie do wiary?

Po czym najłatwiej poznać czy ktoś jest osobą wierzącą, czy nie? Wystarczy wejść do jego mieszkania i rozejrzeć się po ścianach. Jeśli znajdują się na nich obrazy religijne, to można zakładać, że jest chrześcijaninem. Wiele osób twierdzi jednak, że takie ozdoby nie pasują do nowoczesnego wystroju. Nie jest to oczywiście zbyt przekonująca argumentacja. Niemniej jednak, można znaleźć obrazy, które wpasuję się nawet do najbardziej nowoczesnych mieszkań.

Boscy opiekunowie domu

Przyjęło się, że w każdym chrześcijańskim domu powinny znaleźć się obrazy przedstawiające Jezusa, Maryję czy anioła stróża. Oczywiście nie wolno zapomnieć o krzyżach do powieszenia lub takich do postawienia na komodzie albo szafie.

W domostwach z przeszłości, takie oznaki religijności miały własne miejsce, które nazywało się ołtarzykiem. Dziś trudno wygospodarować taką przestrzeń w mieszkaniach, które zaprojektowane są tak, aby wykorzystać użytkowo każdy centymetr kwadratowy. Nie oznacza to jednak, że dewocjonaliów powinno zabraknąć we współczesnych domach.

Wystarczy, że znajdzie się widoczne miejsce na ścianie, albo na wspomnianych wcześniej meblach, gdzie uda się zainstalować obraz lub krzyż. Dzięki temu, każdy kto odwiedzi takie mieszkanie, będzie wiedział, że jego mieszkańcy są osobami wierzącymi. Dzisiejsi artyści i producenci oferują obrazy religijne, które reprezentują zarówno styl tradycyjny, jak i nowe trendy, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł przyozdobić nimi swój dom i pokazać swoje przywiązanie do chrześcijańskich wartości.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzy × 1 =