Jak zaaranżować wnętrze łazienki w nowoczesnym wydaniu?

Łazienka to takie pomieszczenie w domu, które raz zaaranżowane służy zwykle przez wiele lat. Urządzając je lub remontując, trzeba więc dobrze przemyśleć zarówno rozmieszczenie samych sanitariatów, jak i wystrój. Musi być przede wszystkim funkcjonalna. Z kolei nowoczesny styl i ponadczasowe kolory sprawią, że długie lata będzie cieszyła oczy. Jakie rozwiązania warto więc zastosować?

Cechy charakterystyczne nowoczesnej łazienki

Minimalizm jest aktualnie jednym z najpopularniejszych trendów wnętrzarskich. W pomieszczeniu tym powinny znajdować się więc tylko niezbędne sprzęty i armatura. Ważna jest też sama kolorystyka. Królują biele, czernie oraz odcienie szarości i beżu, które pojawiają się zarówno na kafelkach, jak i ścianach. Surowcem, który doda ciepła, będzie drewno, które stosuje się zarówno na podłodze, jak i w dodatkach. Hitem są także betonowe, industrialne płytki układane na podłodze lub ścianach. Dostępne są nie tylko gładkie, ale też strukturalne.

Wyposażenie, które warto wziąć pod uwagę

Designerska armatura charakteryzuje się niebanalnym, często geometrycznym wręcz designem. Już nie tylko wykonywana jest z porcelany. Coraz częściej używa się materiałów kompozytowych. Dzięki temu można je nabyć w niecodziennym kolorze oraz ciekawym kształcie, nie tylko okrągłym, czy prostokątnym. To, co może wyróżnić to pomieszczenie, to nowoczesne grzejniki łazienkowe. Niezwykłe formy sprawiają, że wyglądają bardziej, jak metalowe rzeźby. Ich barwę także można dobrać do aranżacji. Dostępne są bowiem nie tylko białe, ale też czarne lub metaliczne.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


5 × 1 =