Jak za pomocą palet można dostarczyć nie jedną przesyłkę do rąk klienta?

Przesyłki paletowe cieszą się ogromną popularnością wśród małych i dużych przedsiębiorców. Wszystko za sprawą szeregu korzyści, jakie ze sobą niosą. Dzięki tej opcji można wygodnie przesyłać większą ilość towaru, oszczędzając zarówno czas, jak i pieniądze. To również spora wygoda dla wielu przedsiębiorców, którzy nie muszą zajmować się nadawaniem pojedynczych paczek, tylko wysłać jeden nośnik, jakim może być np. paleta do Francji. Na szczęście takie przesyłki realizowane są nie tylko na terenie kraju, ale również za granicę. Jak zatem nadać poprawnie taką przesyłkę paletową? O czym pamiętać?

Kilka zasad na dobry początek

Wysłanie przesyłki paletowej krajowej lub zagranicznej należy rozpocząć od wybrania firmy przewozowej i sprawdzenia warunków usługi. Mogą się one różnić pomiędzy firmami, dlatego warto dowiedzieć się, jak wyglądają one w konkretnej. Następnie można umówić termin odbioru palety spod wskazanego adresu.

W dalszej kolejności należy odpowiednio przygotować nośnik. Umieścić na nim przesyłki, zaczynając od dołu od najcięższych i kończąc na lżejszych. Całość powinna być owinięta folią stretch w taki sposób, aby utrzymywała stabilną formę. Na koniec należy uzupełnić formalności. Wypełniając list przewozowy należy podać szczegółowe informacje dotyczące zarówno nadawcy, jak i adresata. Należy również pamiętać, że przesyłka paletowa powinna spełniać określone kryteria dotyczące wagi, jak i wymiarów. W przypadku niespełnienia tych warunków, przewoźnik może odmówić zrealizowania usługi.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


pięć + trzynaście =