Jak wygląda przebieg ćwiczeń wykonywanych w ramach treningu EMS?

Innowacje na dobre zagościły w naszym życiu codziennym, więc nic dziwnego, że powoli zdobywają popularność również w świecie aktywności fizycznej. Ćwiczenia EMS, bo o nich tutaj mowa, to nowoczesne połączenie wysiłku fizycznego z elektrostymulacją. Dzięki temu na pozór krótki trening potrafi być naprawdę wymagający i ukierunkowany na osiągnięcie indywidualnego celu. Powrót do formy, zwiększenie siły mięśniowej, ujędrnianie lub spalanie tłuszczu — wszystko to jest możliwe dzięki odpowiednim programom działania impulsów elektrycznych.

Co robi się podczas treningu EMS?

Trening EMS różni się od tradycyjnych form aktywności przede wszystkim tym, że wykonuje się go w specjalnym kombinezonie. Jest on idealnie dopasowany do sylwetki, a na zwiększenie skuteczności treningu wpływa dzięki polimerowym elektrodom, które przesyłają impulsy elektryczne. Całość nie ogranicza ruchów i jest w 100% bezpieczna, ponieważ projekt kombinezonu został przygotowany przez doświadczonych inżynierów oraz fizjoterapeutów. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest możliwość dopasowania intensywności treningu indywidualnie do klienta.

Podczas treningu wykonujemy stosunkowo proste ćwiczenia, opierające się przede wszystkim na ciężarze ciała. Jednak dzięki elektrostymulacji ta forma aktywności staje się naprawdę skuteczna. Trening jest na tyle trudny, że podczas 20 minutowej sesji jesteśmy w stanie spalić od kilkuset do nawet tysiąca kcal. Dlatego ćwiczenia EMS świetnie sprawdzą się także u tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzy × dwa =