Jak wygląda praca na magazynie w XXI wieku?

Praca w magazynie na przestrzeni lat zmieniła się diametralnie. Praktycznie każda placówka zajmująca się składowaniem towarów przeszła częściową lub kompletną cyfryzację, co znacznie przyspieszyło zarówno katalogowanie zawartości magazynowej, jak i jej wydawanie do transportu. Dzisiaj każdy pracownik magazynowy nosi przy sobie odpowiedni sprzęt do odczytywania danych o towarze oraz taki, który informuje go o tym, jaki produkt musi jeszcze dodać do wydawanej paczki. Taka osoba rzadko kiedy porusza się dziś piechotą — w wielu wypadkach używane są wózki ręczne, niskiego składowania lub tradycyjne wózki widłowe.

Powszechna cyfryzacja

W dzisiejszym magazynie jedną z najważniejszych rzeczy jest kolektor danych. To do niego trafiają wszystkie informacje zebrane podczas przyjmowania towaru oraz jego wydawania. Współpracuje on z takimi urządzeniami, jak drukarki kodów kreskowych, z czytnikami kodów kreskowych oraz z systemem magazynowym, który jest obsługiwany przez biuro. Pozwala to kierownictwu magazynu prowadzić dokładny katalog towarów, jak również wszelkich aktywności, jakie w nim zachodzą.

Ponadto każdy pracownik współczesnego magazynu musi przejść szkolenie dotyczące magazynowego systemu informatycznego. Może ono być podstawowe i dotyczyć jedynie obsługi czytnika oraz komputera do wprowadzania danych o zebranym towarze. Może też być bardziej zaawansowane i skupiać się czynnościach związanych z prowadzeniem rejestru, katalogu przepływu towarów i ogólnie pojętych prac dotyczących księgowości.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


4 + szesnaście =