Jak wygląda kurs na prawo jazdy?

Od zapisania się na kurs do momentu otrzymania wyczekanego dokumentu trzeba przebyć dość długą drogę. Jak dokładnie przebiega kurs na prawo jazdy zgodnie z obecnymi zasadami?

Droga do otrzymania prawa jazdy krok po kroku

Kursy na prawo jazdy składają się zawsze z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. Pierwsza część trwa mniej więcej 30 godzin lekcyjnych. Zajęcia te są prowadzone w formie wykładu i różnych ćwiczeń praktycznych i dotyczą teoretycznych zasad kierowania ruchem, uczestniczenia w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Niektóre szkoły nauki jazdy posiadają w swojej ofercie możliwość prowadzenia zajęć teoretycznych na odległość z wykorzystaniem Internetu.

Po zakończeniu części teoretycznej kursant może rozpocząć część

praktyczną. Trwa ona również 30 godzin i odbywa się ją za pomocą specjalnie przystosowanego do tego pojazdu. Jazdy odbywają się na wydzielonych placach manewrowych oraz na miejskich drogach. Nad wszystkim czuwa odpowiednio przygotowany do tego instruktor, który na bieżąco wprowadza kolejne elementy dotyczące prawidłowego poruszania się po drodze.

Po zakończeniu kursu zazwyczaj odbywa się egzamin wewnętrzny na podstawie, którego instruktorzy decydują, czy dany kursant jest gotowy, aby odbyć egzamin państwowy na prawo jazdy w lokalnym WORDzie.  W każdym mieście można znaleźć wiele szkół jazdy. W Wielkopolsce kursy organizuje OSK Poznań, który cieszy się dobrą opinią wśród kursantów oraz osób, które egzamin mają już za sobą.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


1 × cztery =