Jak wybrać toner do drukarki?

Wymiana tonera w drukarce laserowej pozwoli na jej eksploatację przez kolejne długie lata. Zazwyczaj fabryczny wystarcza na podobną ilość czasu, nawet jeśli drukujemy bardzo dużo. Dlatego też tego typu drukarki wyjątkowo często spotykamy w biurach, gdzie drukowanie dużej ilości dokumentów jest codziennością. Sprawdźmy więc jak należy wybrać poprawny toner do drukarki tak, aby na pewno działał dobrze po zainstalowaniu.

Sprawdzamy charakterystykę

Tonery, podobnie jak tusze do drukarek laserowych, nie są uniwersalne. Oznacza to, że do konkretnego modelu pasuje najczęściej tylko jeden typ. Musimy kupić go albo od producenta, albo w formie zamiennika, wyprodukowanego przez firmy trzecie. Z tymi drugimi trzeba jednak uważać, ponieważ ich jakość nie zawsze jest taka, jak oryginałów. Nie znaczy to, że są one zawsze złe – na przykład zamienne tonery Brother mogą być tak bardzo jakością zbliżone do produktów fabrycznych, że nie będzie dało się tego rozróżnić. Nie warto jednak kupować najtańszych wersji, ponieważ te rzeczywiście mogą być słabej jakości.

Instalacja tonera w drukarce

Gdy mamy już dany podzespół w rękach, trzeba zainstalować go w urządzeniu. O ile wymiana pojemników z tuszem w drukarkach atramentowych jest łatwa, o tyle jednak w przypadku ich laserowych odpowiedników poleca się wezwać serwis. Zwłaszcza, że niektóre rodzaje tonerów mają dość skomplikowaną konstrukcję – przykłady możemy zobaczyć tutaj: https://www.magusz.com.pl/category/tonery-hp. Oznacza to, że łatwo doprowadzić do uszkodzenia, a skoro wymiana i tak odbywa się raz na wiele lat, to wezwanie serwisu nie powinno być dla nas zbyt obciążającym wydatkiem.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


5 − 3 =