Jak wybrać drzwi przesuwne

Hanging bathroom sliding door

Drzwi przesuwne to świetny sposób na zaoszczędzenie wolnej przestrzeni. Pozwalają one na swobodne urządzenie przestrzeni, jaka znajduje się na około framugi. Nie musimy obawiać się, że nie będziemy mogli otworzyć drzwi, jeśli postawimy coś obok.

Jak wybrać odpowiednie drzwi przesuwne?

Kupując drzwi przesuwane, zwróćmy uwagę przede wszystkim na to, czy dany zestaw jest kompletny. To oznacza, że oprócz drzwi, powinniśmy zaopatrzyć się w prowadnicę, specjalne wózki posiadające kółka oraz w dodatkowe elementy, które zapewnią stabilność drzwiom.
Główne modele drzwi przesuwnych to typ naścienny oraz chowany w ścianę. Drzwi z desek przesuwne, które umieszcza się na ścianie z łatwością można montować samodzielnie. Potrzebne nam będą podstawowe sprzęty, takie jak poziomnica, wiertarka oraz śrubokręt.

Jeśli chcemy, aby drzwi chowały się we wnęce konieczne będą bardziej zaawansowane prace. Można tutaj skorzystać z jednego z dwóch sposobów. Pierwszy z nich polega na wykuciu wnęki w istniejącej ścianie. Drugi sposób to dobudowa specjalnej ścianki z płyty karton-gips, którą przymocowuje się do istniejącej ściany. Pierwsze rozwiązanie jest dużo trudniejsze jeśli chodzi o wykonanie. Jednak takie chowanie drzwi umożliwia bardzo dużą oszczędność miejsca w mieszkaniu.

Warto wiedzieć, że istnieją dwa sposoby zamykania, jeśli chodzi o drzwi przesuwne. Istnieje opcja jednostronna oraz dwustronna. Jeśli chcemy poznać szeroką ofertę drzwi przesuwnych warto zapoznać się ze stroną https://www.reno-reno.pl/sklep/system-drzwi-przesuwnych-roller/.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


17 − 7 =