Jak utrzymać porządek w warsztacie?

Obecnie zaskakująco wiele posiada obok własnego domu warsztat przeznaczony do majsterkowania (np. w garażu bądź obiekcie gospodarczym). Znajduje się w nim zazwyczaj mnóstwo rozmaitych narzędzi, a dodatkowo stale pojawiają się nieestetyczne zanieczyszczenia z olejów czy smarów. Z tego względu należy przyłożyć szczególną wagę do dbania o porządek. Najważniejsze jest oczywiście systematyczne zamiatanie powierzchni płaskich oraz odkładanie sprzętów na  miejsce po każdorazowym użyciu. 

Bez tablicy ściennej się nie obejdzie

W celu utrzymania perfekcyjnego porządku warto wyposażyć przestrzeń roboczą w solidne meble warsztatowe. W pierwszej kolejności przydadzą się regały systemowe ze stali, przystosowane do przechowywania ciężkich elektronarzędzi i pojedynczych skrzynek narzędziowych. Najlepiej postawić na modele z atestem, dające możliwość bezproblemowej regulacji wysokości półek. Pozostałe pożądane meble to m.in. szafa zamykana na kluczyk (do składowania najbardziej wartościowych sprzętów), mobilny wózek ze schowkami (do szybkiego przewożenia elementów niezbędnych przy wykonywaniu konkretnych czynności), stół wyposażony w imadło (z wystarczająco szerokim blatem), a także tablica ścienna pozwalająca na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca w pomieszczeniu. Ta ostatnia konstrukcja musi posiadać liczne wieszaki i haczyki przeznaczone do zawieszania śrubokrętów, kluczy, młotków, szczypiec, nożyc czy sekatorów. W warsztacie nieocenione okażą się ponadto wytrzymałe pojemniki plastikowe na drobne akcesoria złączne w postaci śrubek, podkładek, nitów, wkrętów i kołków rozporowych. Zalecanym rozwiązaniem jest też wyłożenie podłogi i ścian gładkimi kafelkami, które ułatwią zmywanie wszelkich zabrudzeń.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


czternaście − 14 =