Jak uszyć maseczkę bawełnianą?

Obecne czasy stanowią wyzwanie dla ludzi na całym świecie. Pandemia koronawirusa systematycznie zbiera żniwo w postaci kolejnych tysięcy zachorowań i zgonów. Dlatego też tak istotne jest nieustanne dbanie o bezpieczeństwo i zdrowie swoje oraz innych. Tylko poczucie społecznej odpowiedzialności jest w stanie zagwarantować sukces. Dodatkiem, który nam to umożliwia jest maseczka. Nie masz ochoty wydawać pieniędzy na zakup tego produktu a w maseczkach jednorazowych źle się czujesz? To żaden problem! Wystarczy, że uszyjesz własną maseczkę bawełnianą. Oto kilka przydatnych rad.

Prostsze, niż mogłoby się wydawać

Zaczynamy od zaopatrzenia się w kawałek materiału, który będzie przyjemny dla skóry, dwa kawałki gumki o odpowiedniej długości, maszynę do szycia oraz nożyczki. Wycinamy z tkaniny dwa identyczne prostokątne kawałki i jeden z nich przecinamy na pół. Dwie połówki kładziemy na tym, który nie został przez nas przecięty tak, aby boki leżały równo na sobie. Zszywamy elementy po zewnętrznych stronach, robiąc to na dłuższym z boków. Nieoceniona okaże się tutaj maszyna do szycia janome.

Dwa doszyte kawałki przekładamy na drugą stronę i tworzymy dzięki temu zakładki. Zawijamy materiał po dwóch pozostałych stronach, przekładamy przez nie gumki i zszywamy. Na samym środku materiały robimy trzy dość wąskie zakładki i zszywamy po bokach. Do powstałej kieszonki można także włożyć fragment flizeliny. Maseczka gotowa! Proces jej tworzenia nie powinien zająć zbyt wiele czasu i wiąże się z bardzo niskim kosztem.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


trzy × pięć =