Jak usprawnić prowadzenie przychodni?

Rozwiązania dla pracowników gabinetów i lekarzy

Opinie na temat rodzimej służby zdrowia nie są zazwyczaj zbyt pochlebne. Dlatego też stworzenie profesjonalnej przychodni to prosty sposób na przyciągnięcie dużej liczby pacjentów. Nowoczesna i profesjonalna przychodnia nie może obyć się bez specjalistycznego oprogramowania komputerowego. Warto przede wszystkim zainwestować w program do prowadzenia gabinetu, który uprawni i przyspieszy obsługę pacjentów. Nowoczesne rozwiązania informatyczne są wyposażone w przejrzysty i intuicyjny interfejs oraz szereg dodatkowych funkcji. Przy ich użyciu można prowadzić kartoteki online i zrezygnować z tradycyjnych regałów wypełnionych dokumentacją medyczną. Wirtualna kartoteka pozwala zmniejszyć ilość generowanych druków i papierów. Za pomocą nowoczesnego oprogramowania możliwe jest także wystawianie recept, faktur, a także generowanie różnego rodzaju raportów.

Ułatwienia dla pacjentów

Sprawnie działająca przychodnia wyposażona w specjalistyczne oprogramowanie komputerowe daje również wiele korzyści pacjentom. Osoby, które dysponują niewielką ilością wolnego czasu, coraz częściej wybierają te placówki, w których możliwa jest rejestracja online do gabinetu. Dzięki tej usłudze to pacjent samodzielnie decyduje o tym, kiedy chce się umówić na wizytę lekarską i w jakim terminie. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem cenionym przez pacjentów jest również system sms-owego powiadamiania o zbliżającej się wizycie. System ten sprawdza się szczególnie w sytuacji, gdy czas oczekiwania na wizytę jest stosunkowo długi. Ułatwieniem dla pacjenta jest też możliwość łatwego i szybkiego wydrukowania dokumentacji dotyczącej historii całej choroby np. na potrzeby firmy ubezpieczeniowej.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


13 + dwadzieścia =