Jak ułatwić codzienne życie osobie niewidomej?

Życie osób niewidomych jest bardzo trudne. W końcu wzrok stanowi jeden z najbardziej potrzebnych nam zmysłów. Za jego pomocą bowiem zbieramy większość danych o otaczającym nas świecie. Dlatego bardzo ważne jest tworzenie rozwiązań, które mogą ułatwić funkcjonowanie osób niewidomych.

Gadżety i aplikacje

Rozwój technologii w ostatnim czasie mocno przyspieszył. Obecnie posiadamy znacznie więcej narzędzi upraszczających nam codzienne życie. Dotyczy to również osób niewidomych. Jednym z przykładów takiego rozwiązania jest laska, która służy do wyczuwania nierówności terenu. Ten prosty gadżet umożliwia niepełnosprawnym bezpieczne poruszanie się na zewnątrz bez pomocy drugiej osoby. Tym samym mogą oni zażywać spaceru zgodnie z własnymi potrzebami.

Kolejnym przydatnym dodatkiem są specjalne zegarki dedykowane właśnie osobom niewidomym jak np. http://sklep.altix.pl/pl/zegarki-dla-niewidomych. Takie urządzenia zostały wyposażone w odpowiednie mechanizmy pokazujące godzinę za pomocą namagnesowanych kulek bądź sygnałów dźwiękowych. Dodatkowo te produkty charakteryzują się eleganckim wyglądem, co sprawia, że oprócz swojej funkcji praktycznej, stanowią także świetny gadżet.

Rozwiązaniami, które upraszczają życie osób niewidomych, są również liczne aplikacje. Najpopularniejsze z nich służą do obsługi smartfona lub laptopa głosem. Dzięki temu bez użycia klawiatury możemy zapisać w kalendarzu ważny termin lub wysłać wiadomość. Jak widać współczesna technologia, odpowiada na potrzeby osób niepełnosprawnych. W ten sposób mogą oni bez ograniczeń funkcjonować w naszym społeczeństwie.   

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


pięć × 5 =