Jak trenować łucznictwo?

Mówiąc o aktywności i spędzaniu wolnego czasu poprzez ruch najczęściej ma się na myśli sport w formie tradycyjnej, a więc dyscypliny takie jak pływanie, bieganie czy jazda na rowerze. Popularne są też oczywiście gry drużynowe, ale istnieje alternatyw, które także warto wziąć pod uwagę. Jedną z nich jest łucznictwo, które może trenować każdy, bez względu na wiek. Nie wymaga on szczególnych predyspozycji, a to co jest potrzebne to jedynie porządne łuki oraz motywacja. Jak jednak można szkolić się w łucznictwie?

W jaki sposób rozpocząć swoją przygodę z łucznictwem?

Zanim przystąpi się do samych treningów należy wybrać odpowiedni łuk. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim jego rozmiar oraz wagę. W zależności od indywidualnej budowy ciała, kondycji i masy ciała należy dobrać siłę naciągu tak, aby być w stanie wystrzelić strzały bez najmniejszych problemów. A skoro o nich już mowa, to je także trzeba właściwie wybrać. Warto postawić na wysokiej jakości pociski do łuku, które będą służyły przez długi czas. Wskazówką co do ilości strzał niech będzie to, że im dalej zamierza się strzelać do tarczy, tym więcej strzał lepiej zakupić. W ten sposób można znacznie zaoszczędzić na czasie. Co do wyposażenia to przydać mogą się jeszcze tzw. skórka łucznicza oraz karwasz. Pierwszy przedmiot chroni przed otarciami plecy, natomiast drugi osłania przedramiona przed uderzającą cięciwą. Tak skompletowany zestaw w zupełności wystarczy i dopiero wtedy można przystąpić do samych treningów. Najlepiej strzelać na profesjonalnie przygotowanej strzelnicy, oczywiście do tarcz. Można jednak samemu stworzyć sobie przestrzeń do łucznictwa, o ile posiada się dużą działkę z dala od publicznych miejsc. Każdą próbę strzału do tarczy warto wykonywać powoli, zwracając uwagę na dobre ustawienie ciała i łuku. Wtedy bardzo szybko umiejętności wzrosną.

O autorze

Serwis Knowledge

Knowledge.co.pl to nowatorski serwis pełniący rolę zarówno portalu informacyjnego jak i poradnika. Dobry content, na każdy temat, na każdą okazję, dla wszystkich.

Bądź pierwszym komentującym!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


jedenaście − 10 =